Kannabinoidy w organimie każdego człowieka? Co grozi nam w przypadku ich niedoboru

Wiele osób może sobie w tym momencie zadać pytanie "skąd w moim organizmie kannabinoidy, skoro nigdy nie miałem do czynienia z konopiami". Tymczasem układ endokannabinoidowy to ważny element każdego organizmu. Nie trzeba mieć nawet kontaktu z konopiami, by w naszym organizmie krążyły kannabinoidy.

Niedobór kannabinoidów

Naukowcy wskazują, że wiele chorób może być wywołanych brakiem endokannabinoidów w naszym organizmie. Układ endokannabinoidowy jest odpowiedzialny za homeostazę i kontroluje wiele funkcji życiowych jak np, apetyt, sen czy metabolizm. Jeśli kannabinoidów będzie zbyt mało, by nad tym wszystkim zapanować, może dojść do poważnych problemów.

Wpływ kannabinoidów na dobry stan organizmu

Wyniki niektórych badań pokazały, że to właśnie niedobór kannabinoidów jest odpowiedzialny za wiele ciężkich chorób. Mogłoby to tłumaczyć dlaczego tak wiele osób czuje się dużo lepiej po zastosowaniu terapii medyczną marihuaną.

Wpływ kannabinoidów na organizm

Wielu naukowców uważa także, że kannabinoidy mogą spowalniać starzenie się. Wszystko dzięki temu, że są bardzo mocnymi antyoksydantami i zwalczają wolne rodniki, które są w głównej mierze odpowiedzialne za starzenie się organizmu.

Kannabinoidy przedłużają życie

Nie da się ukryć, że ludzie umierają głównie z powodu chorób. Zastosowanie terapii kannabinoidowej może być kluczowe do przedłużenia ludzkiego życia. Medyczna marihuana pomaga w zwalczaniu wolnych rodników i stanów zapalnych, co pozwala wyeliminować wiele chorób związanych z wiekiem.