Nauka o medycznej marihuanie

Dla wielu ludzi marihuana to nadal niebezpieczny i uzależniający narkotyk, którego należy się wystrzegać i, w żadnym wypadku, nie brać. Tymczasem okazuje się, że dla wielu osób może ona być zbawienna, a wiele chorych zabiega o jej sprowadzanie i zażywanie. Medyczna marihuana dzięki swoim wszechstronnym właściwościom przynosi pozytywne rezultaty w procesie leczenia wielu przewlekłych chorób, takich jak astma, stwardnienie rozsiane, epilepsja, całościowe zaburzenia rozwoju, w tym autyzm, zaburzenia odżywiania, choroba Parkinsona czy nowotwór. Dzięki temu zyskała swoją popularność, a od niedawna przepisywana jest legalnie przez polskich lekarzy. Co więcej, można również legalnie kupić nasiona marihuany w sklepach internetowych i odsprzedawać na sztuki. Nie można ich jednak hodować w naszym kraju.

Lecznicze działanie medycznej marihuany

Istnieje wiele badań potwierdzających skuteczność działania medycznej marihuany. Zawiera ona bowiem związki nazywane kannabinoidami. Najważniejsze z nich to THC i CBD, czyli działający na ośrodkowy układ nerwowy kannabidiol. Posiada on lecznicze właściwości, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwlękowo, zwiększa odporność danego organizmu, jest również skuteczny w leczeniu nudności i wymiotów.

Marihuana nie jest narkotykiem

Konopie zawierają THC, który ma działanie psychoaktywne. Jednak są to śladowe ilości, dlatego marihuana nie jest środkiem uzależniającym, nie wywołuje też działań niepożądanych ani euforii. Nie zaburza też zdolności do odczuwania stanu przyjemności. Nie jest więc narkotykiem. Jest jednak skutecznym lekiem w przypadku wielu dolegliwości i chorób przewlekłych.

Powiązane posty