Rak piersi - jak zwalczyć go marihuaną

Rak piersi to jeden z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Wcześnie wykryty nie jest trudny do wyleczenia, jednak niektóre z jego odmian są bardzo agresywne. Okazuje się jednak, że można z nim walczyć za pomocą medycznej marihuany.

Rak piersi

Większość nowotworów piersi spowodowana jest zaburzoną pracą receptora naskórkowego czynnika wzrostu, receptora estrogenu lub receptora progesteronu. Jako iż jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych nowotworów, badacze podejmują wszelkich prób, by znaleźć sposób na zwalczenie komórek nowotworowych.

Medyczna marihuana w leczeniu raka piersi

Badania wskazują, że kannabinoidy mogą być jednym ze sposobów na walkę z rakiem piersi. Jest to spowodowane tym, że CBD zawarte w marihuanie hamuje czynnik wzrostu naskórka i związanego z nim receptora. Obniża również ilość cytokin uwalnianych przez komórki nowotworowe.

Badania wskazują korzyści stosowania medycznej marihuany

Co prawda potrzebna jest jeszcze duża ilość badań, żeby wykazać czy medyczna marihuana ma naprawdę tak zbawienny wpływ na nowotwór piersi, ale można znaleźć także opisy wygranej walki z tą chorobą. Okazuje się, że niektóre kobiety osiągnęły przełom w walce z nowotworem w mocno zaawansowanym stadium i po nawrotach. Sama marihuana była w stanie całkowicie zatrzymać i usunąć chorobę, z którą nie radziły sobie sesję chemioterapii, które jedynie zatrzymywały jej rozwój. Konieczna jest jednak większa ilość badań, w celu określenia skuteczności konopi indyjskiej w agresywnej formie raka piersi.