Marihuana a jaskra

Leczenie jaskry z użyciem marihuany

Pierwszym medycznym zastosowaniem konopi indyjskich było leczenie jaskry. Marihuana widocznie zmniejszania objawy tej choroby, co było udowodnione badaniami. Naukowcy ustalili, że marihuana może pomóc na jaskrę, jednak jest to choroba nieuleczalna dalej, pacjentom można pomóc poprzez jedynie zmniejszenie uporczywych objawów. Do tej pory bada się wpływ konopi na tą chorobę.

Jak marihuana działa na jaskrę?

Zawarte w konopiach substancje takie jak THC, działają przez agonistyczny wpływ na receptory kannabinoidowe CB1 oraz CB2. Badania wykazały, iż leczenie kannabinoidami sprawia, że naczynia krwionośne rogówki ulegają rozszerzeniu, dochodzi do obniżenia ciśnienia rogówki, a także zmniejsza się ciśnienie śródgałkowe. Staje się tak, gdyż na receptory CB1 w oku, oddziałują w sposób miejscowy, kannabinoidy. Zostało także stwierdzone ich działanie przeciwbólowe, chronią także przed niedokrwieniem.

Badania naukowe udowodniły skuteczność marihuany

Pierwsze badania nad działaniem marihuany na jaskrę, zostały przeprowadzone w 1979 roku. Przeprowadzono je na 16 chorych osobach, wdychały one konopie, że stężeniem 2,8 procent. Pozwoliło to na efekt utrzymania się ciśnienia na stałym poziomie przez 4 godziny.

Sklep z nasionami marihuany:

nasiona marihuany

Powiązane posty